Прокурорският син от Перник Васил Михайлов, който в средата на месец май беше заловен в софийския квартал „Свобода“, след като се укриваше близо година от МВР, продължава с наглите си изцепки и в затвора, научи „Уикенд“ от свои източници в Министерството на правосъдието.

Отскоро 22-годишният наследник на прокурора от Перник Бисер Михайлов е въдворен в карцера на затвора в Бобов дол, където ще пребивава поне две седмици без право на разходки на двора, колетни пратки и свиждания, тъй като е отправил серия от закани за убийства към надзирателите от командно-надзорния състав на пандиза.

„След 2 години излизам и ви почвам! Ще ви затрия лично един по един!“, заканил се неотдавна Васил Михайлов на двама от тъмничарите, които извръшвали обиск на килията му.

Дни преди това прокурорският син заплашил да пребие и служител от администрацията на пандиза в Бобов дол, който не отразил оплакванията на Васил от лошата затворническа кухня и мръсотията в килията му. След като научил, че сам е длъжен да си чисти затворническото помещение и че няма вариант да получава различна от останалите пандизчии храна, прокурорският син, се заканил на служителят: „Така ще те подредя, че цял живот ще се храниш със сламка!“

Заради системното неспазване на вътрешните правила на затвора в Бобов дол, Васил Михайлов ще посрещне 23-ия си рожден ден на 1 юли сам в карцера под строг охранителен режим.

Още в първия ден, след като беше въдворен в затвора в Бобов дол, прокурорският син от Перник започна да трупа нарушение след нарушение. Правосъдният министър Николай Найденов разказа пред журналисти, че Васил Михайлов се е сбил на два пъти с други лишени от свобода в първите часове от пребиваването си в кауша. Освен това отказал да бъде тестван за алкохол и наркотици при пристигането му и нагло попитал директора на затвора Крум Петров: „Ти що не си направиш тест, да видя дали не се друсаш!?“

Васил Михайлов изтърпява в затвора в Бобов дол присъда от 2,6 години затвор за серия от побои в Перник, но срещу него се водят още куп наказателни дела. Най-сериозното обвинение срещу прокурорският син, което престои да бъде повдигнато, е за опит за убийство над служител от ГДБОП.

Случаят е от 25 март т.г. Тогава група маскирани мъже са спрени с куршуми от антимафиота и баща му пред къщата им в пернишкото село Люлин.

„Официалната версия, че Васил Михайлов е отишъл да убие антимафиотът от ГДБОП, който го е разследвал, не е съвсем вярна. Всъщност прокурорския син е планирал да подпали къщата и колата на командоса – това също е много тежко и дръзко престъпление“, твърди източникът.

Засега обвинен за опит за убийство на полицай е единствено 22-годишния Християн Симеонов, който беше арестуван още в края на месец март. Според обявлението на Софийската окръжна прокуратура, Симеонов е „подведен под наказателна отговорност за опит за убийство на повече от едно лице – полицейски служител от ГД „Борба с организираната престъпност“ и неговия баща, извършен в съучастие с неустановено лице. Предстои обаче и Васил Михайлов да се сдобие със същото обвинение.

Същевременно стана ясно, че в МВР е стопирано разследването срещу полицаите от сектор „Издирване“ в Главна дирекция „Национална полиция“ (ГДНП), които са помагали на Васил Михайлов да се укрива в продължение на 11 месеца, докато са симулирали, че работят по установяването и задържането му.

Разкритието, че висши ченгета от София са прибирали пари, за да дават информация на прокурорския син, бе направено от адвокат Зорница Костова, която защитава правата на двама от пребитите от прокурорския син и първоначално беше потвърдено от вътрешния министър Иван Демерджиев. МВР шефът се закани публично да обяви имената им, когато приключи разследването, но това няма да се случи.

„Разследването на „Вътрешна сигурност“ по случая е замразено, а имената на продажните полицаи са потулени. Сред тях има и доскорошен полицейски шеф“, разкри източник от вътрешното министерство.

Твърди се, че в укриването на Васил дейно е участвал баща му Бисер Михайлов, както и вуйчо му Васил, на когото е кръстен синковецът, а издирваният рецидивист често е нощувал в къщата на родителите си, докато е бил под издирване. „Никога не съм го укривал, макар че дори и да знаех къде е, нямаше да го предам“, обяви неотдавна пернишкият окръжен прокурор Бисер Михайлов.

Материалът Прокурорският синковец от Перник плаши надзиратели с убийство е публикуван за пръв път на Краля на Мрежата.

Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели

Народ

Сподели сайта, ако ти харесва. Благодарим ти !