
Големият борец срещу корупцията, кандидат-политик и велик полицай Георги Кандев живее в баровска къща в квартала на богатите „Делта хил“ край пернишкото с. Кладница, която му е прехвърлена от… софийския лихвар Стоимен Врагов – Петнистия или Белязания, издаде само пред Краля на Мрежата източник от МВР.

Според документите, които публикуваме, сделката е станала още през 2010-а, когато актуалният ПП-ДБ кандидат за вицепрезидент е началник сектор „Трафик на хора“ в Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ (ГДБОП).

Строгият поглед на Кандев се оказа менте
На пръв поглед изглежда, че заварката на баш полицая с разследвания за измами Стоимен Врагов станала покрай служебните ангажименти на Кандев.
В последната имотна декларация на Кандев от 2023 г., подадена в качеството му на шеф на ОДМВР – Благоевград, черно на бяло е вписан ипотечен кредит на стойност 148 577 лева, с които явно е купен имотът на Стойо Петнистия, разположен на ъгъла на улиците „Виена” „София” в „Делта хил“.

В същото време изглежда доста съмнително, че 150 000 лева – колкото една гарсониера, е действителната цена на имота. Проверка установи, че през 2010-а подобни къщи в „Делта хил” стрували поне три пъти повече – над 400 000 лева, а настоящата им цена е около 1 милион евро.

Сделката може да е изповядана на база данъчна оценка, което също не говори добре за морала на полицая, тъй като пазарната е поне три пъти нагоре.

Реалният продавач е фирма „Ел Ем Рента кар“ ЕООД, собственост на сина на Петнистия – Лука Стоименов Врагов, кръстен на дядо си.
Към момента на сделката Стоимен Врагов чрез сина си Лука вече е прочут с удара над българския клон на австрийската фирма „Хипо Алпе-Адрия лизинг България” за поне 50 милиона евро.
Схемата на кратко: вземал на лизинг върховите модели на марките „Мерцедес“, БМВ и „Бентли “и ги препродавал на клиенти уж за по-малка сума. Така били изтъргувани над 200 автомобила. Оказва се обаче, че в един момент Белязания или спирал да внася парите в „Хипо”, или вдигал сумата на вноските, а докато траела разправията му с клиентите, компанията блокира сметките на купувача.
Според криминалистите чрез сложни юридически хватки и благодарение на баща си – влиятелен фактор в софийския КАТ, Стойо Белязания източвал ДДС от покупко-продажбата на тузарските автомобили, като ощетявал както купувачите, така и продавачите на супер скъпите коли.

Стоимен Врагов бе разследван и покрай опита за крупна имотна измама за около 7 милиона лева, жертва на която стана Петър Александров, синът на покойния бивш финансов министър Стоян Александров – Малката секира.
В заверата участват неколцина, сред които се откроява името на Стоимен Врагов. Има обосновани съмнения, че в евентуалната престъпна група роля играе и прокурорът от Софийската градска прокуратура Ангел Попколев. Държавният обвинител е спряган като чест гост на тайнствения „Клуб SS“ на застреляния преди година съдебен брокер Мартин Божанов – Нотариуса.
Дружбата между прокурора и Нотариуса датирала от години, като двамата били запознати именно от Стоимен Врагов – Петнистия.
Официално Врагов се занимава с продажба на автомобили в съдружие с перничанина Николай Дракополов, който в началото на април 2021-а беше застрелян показно с два куршума в главата на кръстовището на „Околовръстното“ и „Симеоновско шосе“ в София от килър, маскиран като клошар.
Драмата лъсна през последната седмица на декември 2024 г., когато състав на Софийския апелативен съд освободи от ареста Александър Кинов, който от началото на януари търкаше наровете в ареста за убийството на ресторантьора Кирил Русев.
За негов съучастник е сочен именно синът на бившия министър и университетски преподавател Стоян Александров.
Според прокуратурата мотив за престъплението е спор за неуреден дълг от 400 000 евро. На 4 януари 2023-а 49-годишният Русев отива на среща с Кинов и Александров, от която повече не се връща.
На следващия ден майка му подава сигнал в столичното 6-о РУ. След бърза реакция служителите на МВР установяват, че Кинов и Александров преминали в Сърбия. Кинов дори използва личната карта на Кирил Русев, за да заблуди властите, че жертвата е извън страната. Във връзка със случая бяха отстранени трима гранични служители от ГКПП „Стрезимировци“.
След задържането на двамата заподозрени работата по разследването буквално е стопирана от прокурор Попколев, впоследствие отстранен от случая.
Името на обвинителя нашумя за пръв път след изявление на бившия вътрешен министър Цветан Цветанов от декември 2012-а покрай случай, свързан с опит за обир на банка ДСК в София. Тогава стана ясно, че разследването срещу заподозрените от бандата на Любомир Крумов – Гъзара тихомълком е било прекратено от Ангел Попколев от Софийската градска прокуратура.
През 2013 г. обвинителят стана обект на яростна критика и от тогавашния главен прокурор Сотир Цацаров в аферата „Костинброд“, който дори отзовал своя подчинен от акцията, защото Попколев напуснал самоволно печатницата, вместо да остане със следователите, които продължили работа до 5 часа на следващата сутрин.
„Така не се работи при нас, за това го отстраних от случая. Ако иска да гледа футболни мачове или да се наспи, значи мястото му не е в прокуратурата, а в някоя държавна агенция!“, коментира Цацаров.
Източници на Краля на Мрежата от разследването увериха, че проверяват твърдение за огромен рушвет, поискан от него, Петнистия и Мартин Нотариуса за свободата на сина на бившия финансов министър.
И една интересна подробност – последният разговор на Мартин Божанов преди да бъде зверски убит е именно със сина на Малката Секира, който по това време се намира в следствения арест.
След като Петър Александров отказва да даде исканата сума, за да си купи свобода, а Нотариуса е вече покойник, подставени лица на Врагов, предвождани от дама, която дори бе кандидат за вицепрезидент, представят пред съда записи на заповеди, уж подписани от покойния Стоян Александров, който си отиде през август 2020-а.
Целта е, докато Александров-младши е в ареста, да бъдат откраднати имотите на фирмите му на стойност около 7 милиона лева. В момента върви разследване дали в схемата участва и прокурор Ангел Попколев, тъй като се смята, че превишавайки правата си, той запорирал всички активи не само на Петър Александров, но и на негови приближени, които нямат нищо общо с делото.
След излизането на Александров от ареста преди три месеца, обаче, измамата е разкрита, а срещу Стоимен Врагов – Петнистия, измамницата от Исперих и подставените им лица започва да тече разследване, по което още чакаме обвинения, категоричен е информаторът на Краля на Мрежата.
Въпреки събраните данни засега няма последици за Стоимен Петнистия. Също като покойния си приятел Мартин Божанов – Нотариуса, и Врагов парадирал с връзки с прокурори и полицаи, като дори се твърди, че бил агент на висш полицай от ГДНП.
Точно с този „бизнесмен“ направил сделка големият борец с корупцията Георги Кандев… Изводите са за прокуратурата и излъгания народ.
Материалът Само в Краля на Мрежата: Георги Кандев живее в къщата на лихваря Стоимен Врагов – Петнистия! Имотът купен ли е 3 пъти под цента? (ДОКУМЕНТИ) е публикуван за пръв път на Краля на Мрежата.
Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели
Народ
Be the first to comment