Бившият депутат от ПП-ДБ Явор Божанков разкри лисичите планове и действия на лидера на ПП Асен Василев, който не е гей. В коментари в социалните мрежи натиканият обратно в родната Горна Оряховица екссоциалист с прякор Папийонката посочи с пръст конкретният единствен виновник за разцеплението на лявоцентристкия съюз: 

„Преди 1 месец Василев разцепи коалицията и вече коалиция НЯМА. Раздели демократичната общност на две. А Вие ми говорите на мен за разкол? Дето предупреждавах, че точно това ще направи. Плюене е едно. Това по-горе е факт“, пише недвусмислено Божанков. Става въпрос за коментар във фейсбук платформата, насочен срещу него като инициатор на вендета срещу хасковския капацитет Асен Василев, който бившият народен избраник явно не приема.

И напомня и шикалкаването на Асен Василев по отношение на начина, по който България е подкрепяла досега санкциите, налагани от ЕС и САЩ срещу Русия в контекста на войната на Владимир Путин в Украйна. Като припомня, че именно по времето на Асен Василев като вицепремиер и финансов министър България успява да издейства дерогациите за петрола, рафиниран в Нефтохима край Бургас, Божанков се чуди защо сега някогашният му колега и ментор критикува новата власт в лицето на Румен-Радевия кабинет за отказа й да гласува 21-ия пакет забрани и ограничения, налагани от Брюксел спрямо Мосвка. 

„2026г. Асен Василев: “Войната започна с руската агресия срещу Украйна. Именно затова европейските санкции са насочени към Русия – като отговор на нарушаването на международното право и в подкрепа на държава, която защитава своята независимост и териториална цялост. България трябва да има ясна и последователна позиция по отношение на санкциите срещу Русия. 

2022г. ОТНОВО той:


E, Божанков в критиката си пропуска (може би неволно – б.р.) да спомене причината Василев да изиска и да получи дерогацията от ЕК за петрола. А именно – за да може България да продължи да изнася нафта за военната техника на украинските ВСУ именно с цел да се защитава в максимален мащаб от руската агресия. Но пък е факт и че тази истина бе добре покрита от някогашната коалиция начело с Кирил Петков, за да не се ядосат избирателите на БСП, която също бе част от нея навремето чрез вицепремиерката и икономически министър Корнелия Нинова. 

Божанков явно е решил повече да не стои в поза на изгнаническо мълчание и да не пести фалове, дело на новата парламентарна група на ПП. Очаквано, вероятно ще си затвори очите за евентуални грешки или дефицити от страна на ДБ, защото именно те бяха готови да му предложат избираемо място в кандидатдепутатските листи. Но понеже Василев държа до последно в напрежение и партньорите си, и обществеността дали коалицията ще продължи да съществува и наложи мнението си против присъствието на Божанков в списъците, той се озова извън НС. А съюзът в център-дясно след вота на 19 април се разцепи естествено и доведе до формирането на две отделни парламентарни групи. 

„Преди време казах, че Асен ще раздели коалицията и това е факт.
Кирливи ризи не съм вадил. По една причина – собствения ми интегритет. Ако го направя ще ви се завие свят. Зная много.

Публично известното е достатъчно – от вътре не съм вадил нищо. Публичното стига този човек да си подаде оставката. Така правя лидерите в Европа след изборна загуба, не след 4 загуби.

ГЕРБ ги свалиха с протести, Гюров проведе честни избори и дори Борисов е пред нас. Василев назначи Спецов и лично гарантира за него.

Купи си имот за 400 евро на центъра на София и го продаде за 4000 на жената, която събира венетни такси, а преди това й променихме закона в нейна полза.

Излъга всичките ни избиратели, че няма коалиция с ГЕРБ а те имали само 1 министър. Товс е абсолютна лъжа, ГЕРБ нямаха само 1 министър. И това Василев лично го договри с Борисов в манастир с посредничеството на Алексей Петров.

Всичко това е публично достъпно и дори само 1 е достатъчно за оставка.
Защо го казвам? Защото нямаме шанс с тези лидери. Протестите не намериха спасител в наше лице заради нещата, които ви изброих. Рейтингът на Василев и дъно.

Няма европейска партия и европейски лидер който да не е поел отговорност. Но тук е така. Ако на Вас Ви харесва и го приемате – Ваша работа.

Просто не търсете други виновни, че Радев има пълно мнозинство. Че народът вече не вижда алтернатива в наше лице“, пише още видимо ядосан на поддръжниците на Асен Василев Божанков. 

Материалът Явор Божанков оплю жестоко Асен Василев е публикуван за пръв път на Краля на Мрежата.

Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели

Народ

Сподели сайта, ако ти харесва. Благодарим ти !