Почина първият демократично избран кмет на София след падането на комунизма проф. Александър Янчулев, съобщиха пред БГНЕС от семейството. Проф. Янчулев, който беше дългогодишен преподавател във ВИАС и автор на исторически книги, почина на 9 юни. Проф. Александър Янчулев е сред знаковите фигури на българския преход – строителен инженер, университетски преподавател и първият демократично избран