Един от най-дългогодишните болнични шефове в България –началникът на Военномедицинска академия (ВМА) ген. Венцислав Мутафчийски, е отложил пенсионирането си, а плановете му са да ръководи елитната столична болница поне още 3-4 години, научи „Уикенд“. Мутафчийски управлява ВМА от 2017 г., когато с указ на президента Румен Радев и със заповед на тогавашния военен министър Красимир