През лятото на 2022 г., когато ни управляваха инфантилите от ПП, страната ни е закупила системи за гасене на пожари за самолетите „Спартан“. Те обаче не могат да се ползват вече три години поради липса на обучени пилоти. Това съобщава в писмен отговор на депутатски въпрос военният министър Атанас Запрянов. Закупеното оборудване е по договор