Бившият министър на правосъдието Георги Георгиев от ГЕРБ обяви, че се отказва да стане депутат и спира да се занимава с активна политика на този етап от живота си. Георгиев, който беше кандидат за депутат от листата на ГЕРБ в Пловдив, обяви решението си с публикация във фейсбук. „Вече заявих пред Централната избирателна комисия искането