Специализираната акушеро-гинекологична болница „Д-р Щерев“ е осъдена да плати обезщетение от 50 000 лв. на мъж, чиято сперма е била използвана за инвитро оплождане без той да е дал информирано писмено съгласие. Решението на Софийския апелативен съд от 30 януари не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Върховния касационен съд. Казусът е от