
Преди няколко дни Валентин Златев е придобил апетитния руски имот на ул. „Шипка“ 20 в София срещу близо 8,6 милиона евро. Според източник на Краля на Мрежата сделката е станала възможна с личния подпис на Владимир Путин.
За сделката предупреди първо Краля на Мрежата преди 2 години.
Сделка с руската държава попада в режима на европейските санкции и не е трябвало да бъде изповядвана изобщо от нотариус, нито пък да бъде вписвана от Агенцията по вписванията, пишат колегите от bird.bg.
Емблематичната сграда се намира в най-скъпия район на столицата – срещу Докторската градина. Става дума за 4-етажен блок с огромна градина отпред и гаражи в задния двор на ул. „Шипка“ 20.
Както се вижда от снимката, която Краля на Мрежата публикува, в момента сградата е изоставена. Преди повече от 30 години в нея са живеели руски дипломати и инженери, работили в България, заедно със семействата си.
За сравнение – наскоро апapтaмeнт в съдседство c плoщ 214 ĸв. м бe пpoдaдeн нa пyбличeн тъpг cpeщy пoчти 1,5 млн. евро, което прави по близо €7000 на квадрат.
Най-любопитното е, че сделката за имота трябва да мине на обсъждане през руската Държавна дума, а накрая се изисква и парафът на президента Владимир Путин.
Причината е, че задграничните имоти на Москва са под контрола на предприятие, което е на подчинение на държавния глава.
Материалът Краля на Мрежата предупреди: Вальо Златев грабна златен руски имот на „Шипка“ 20 за 8,6 млн. евро е публикуван за пръв път на Краля на Мрежата.
Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели
Народ
Manuel739
3 weeks agohttps://shorturl.fm/hP8iW
💲 TRC20-USDT Bonus Recovery Claim Reward ➤➤➤ telegra.ph/COMPENSATION-05-12-9?hs=5a63fa2bea9e36c7d4456c9820ba4c77& 💲
3 weeks agoriu1af
Leonard2213
3 weeks agohttps://shorturl.fm/9vsn6
Be the first to comment